Negyedszázados a hajléktalanmisszió

2017. július 19., címkék: reformátusok lapja, hajléktalanmisszió, tiszta forrás alapítvány

Huszonötödik évfordulóját ünnepelte a református egyház hajléktalanmisszióját működtető Tiszta Forrás Alapítvány. Június 25-én a budapest-kispesti Rózsa téri templomban adtak hálát az elmúlt negyedszázadért.

Jubiláló társadalmi missziók

2017. május 24., címkék: xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak, missziói központ (rmk), tábori lelkészség, tiszta forrás alapítvány

Hálát adtak a huszonöt éves Tiszta Forrás Alapítvány és a tíz éve működő Református Missziói Központ szolgálatáért, valamint a Protestáns Tábori Püspökség elmúlt esztendejéről is beszámoltak a Zsinat május 23-i ülésén.

Akiknek a karácsony segíthet a legtöbbet

2012. december 19., címkék: advent 2012, tiszta forrás alapítvány, hajléktalanmisszió, Református Missziói Központ, reformátusok lapja, steinbach józsef

December 18-án nyílt meg ünnepélyesen a református hajléktalanmisszió új nappali melegedője a budapesti XVIII. kerületben. Az idei karácsonyi igei alkalmat, amelyen az építkezésért is hálát adnak Istennek, már az új épületben tartották Steinbach József püspök igei szolgálatával.

Korszerű nappali melegedő épül

2010. november 22., címkék: hajléktalanmisszió, missziói központ (rmk), tiszta forrás alapítvány

A Tiszta Forrás Alapítvány egy uniós pályázatnak köszönhetően új nappali melegedőt építhet, amely 300 ember befogadására lesz alkalmas.